Kdysi na farmě

Fotoseriál: Divoký duben

Po nastěhování jsem všechno zkoumala a fotila, abych nejen zjistila, kde co je, ale taky zaznamenala, jak to vypadalo před tím, než jsme se pustili do různých úprav. Těším se na to, jak si za pár let tyhle fotky prohlédnu a uvidím, kolik práce jsme tu udělali a co všechny vylepšili, vysadili, a tak podobně. Vzpomenu na své první pěstitelské neúspěchy a pousměju se nad tou velkou mrkví a květáky a dýněmi a… cokoli mé srdce bude chtít vypěstovat (snad krom banánů).

A tak bude tento článek spíše takový soubor fotek, abych zdokumentovala, co je na našem kousku země právě teď v dubnu k vidění. Někoho to zajímat nemusí, někdo se třeba rád podívá, jaké věci teď rostou a kvetou na venkově, zatímco sedí doma v paneláku 🙂 Zatím je nás pozemek převážně les a divočina a za rok touto dobou už tady možná budou růst úplně jiné věci a tohle bude jen vzpomínka, kterou tady uchovám. Život je změna.

Ještě v březnu nám tady rozkvetla sasanka hajní, její období pomalu končí.
Na jednom z neokopaných záhonů vykvetla violka trojbarevná.
Pomněnka pokryla kus půdy kolem mraveniště.
Záplava hluchavek. Pro nás běžný plevel, pro čmeláky prostřený stůl.
Pitulník postříbřený
Musím se přiznat, že identitu těchto rostlin s modrými hroznatými květy jsem neodhalila. Pokud je znáte, napište komentář, název doplním.
Když se posuneme od bylin výše, máme tady klasického posla jara – vrba jíva.
Maliník zatím nekvete, ale rozšířil se po celém pozemku natolik, že ho nemůžu ignorovat.
Rybíz obsypaný květy
Tento – předpokládám, že – černý bez ještě nekvete, ale už se k tomu blíží.
Podobně jako šeřík, který vyfotím až v květnu, až se mu pupeny rozvinou.
Na kraji lesa máme třešeň, zatím ale nevím, jestli ji tam někdo vysazoval ušlechtilou nebo je to ptačka.
Druhý kvetoucí ovocný strom, který jsem v lese našla, je nejspíš hrušeň. Tu tady určitě vysadili, protože měla kolem kmenu omotané pletivo. Zřejmě se na ni zapomnělo, takže už zarůstalo do kůry a musela jsem ji z něj vysvobodit.
Ovocné stromy vysazené předchozími majiteli – dvě třešně, dvě jabloně, hrušeň, meruňka, višeň, renklóda a švestka. I tady už třešně kvetou.

P. S. Ano, článek vychází v půlce května, dřív jsem se k tomu nedostala, ale to nevadí. Spousta věcí ještě kvete nebo teprve začíná odkvétat a ty květnové zveřejním zase později, až se bude květen chýlit ke konci 🙂

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *